Atatürk'ü sevmediğini söyleyerek gündem olan Nuray Canan'ın kocası tarafından öldürüldüğü iddiası

Atatürk'ü sevmediğini söyleyerek gündem olan Nuray Canan'ın kocası tarafından öldürüldüğü iddiası

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ
Bu içerik 5 yıldan daha eski tarihlidir.

Halk Arena isimli haber sitesinde ortaya atılan ve ardından sosyal medyadayaygınlaşan iddiada 2008 yılında Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında “Humeyni’yi seviyorum Atatürk’ü sevmiyorum” diyen Nuray Canan Bezirgan’ın kocası tarafından öldürüldüğü iddia edildi. 

humeyni canan bezirgan olduruldu

Ancak iddia doğru değil. Nuray Canan Bezirgan hayatta. İddiayı yayınlayan Halk Arena isimli haber sitesi yaptığı yanlış haberlerle biliniyor.

Halk Arena isimli sitede yer alan haberde, Bezirgan’ın kocası tarafından öldürüldüğü, haberin başlığında ve haberin görselinde belirtilmiş olsa da haberin ilk paragrafında Bezirgan’ın öldüğü iddialarının kesin olarak kanıtlanmadığı belirtiliyor.

Türban eylemcisi olarak tanınan Nuray Bezirgan, Elimize ulaşan bilgiye göre kocası tarafından öldürüldü. 2008 yılında Teke Tek'te inanılmaz açıklamalar yapan Bezirgan'ın ölümü halen kesinlik kazanmamıştır.

7 Kasım tarihinde saat 20:26’da yayınlanmış olduğu görülen haberden sonra 8 Kasım tarihinde Nuray Canan Bezirgan’ın Twitter hesabından paylaşım yaptığı da görülebiliyor.

9 Haziran 2008 yılında Habertürk kanalında Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına türban tartışması üzerine konuk olarak katılan Bezirgan, Atatürk’ü sevmediğini ifade etmişti. Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz;