Akeroğlu'nun üzerine çıktığı heykel Louvre'da değil

Akeroğlu'nun üzerine çıktığı heykel Louvre'da değil

Yanlış Yanlış
Bu içerik 6 yıldan daha eski tarihlidir.

Hürriyet ve soL Haber Portalı gibi bazı haber siteleri ve ekşi sözlük’te yer alan iddialara göre ünlü moda fotoğrafçısı Cüneyt Akeroğlu Fransa’daki Louvre Müzesi’nde bir heykelin üzerine çıkarak fotoğraf çektirdi.

Haber sitelerinde Akeroğlu’nun fotoğrafı Instagram’a koyduğu, tepkiler üzerine sildiği belirtilirken, iddialara kaynak olan fotoğrafın “Louvre Müzesi’nde yer bildirimi yapılarak” paylaşıldığı da iddia edildi.

Ekran Resmi 2016 10 07 14.06.02

Akeroğlu Instagram hesabında bir açıklama paylaşarak şöyle dedi;

Gelecek hafta hayata geçecek projem için ışığı test etmek için kendime modellik yaptığım bir fotoğraf bu. (Heykel) özel mülkiyet, müzeye ait değil! Heykel sahibinin izniyle fotoğrafı çektirdim, nefret içeren yorumlara gerek yok! Güzel sanatlar okudum ve sanatın her türlüsüne saygım ve sevgim var! #SevgiVeSaygı

Esra Akeroğlu: 'Louvre'da değil bir arkadaşımızın evinde'

302px Pan_and_Daphnis

Ünlü fotoğrafçının ablası Esra Akeroğlu da teyit.org’a kardeşinin o fotoğrafı bir arkadaşının evinde çektirmiş olduğunu, Louvre Müzesi’nde böyle bir olayın yaşanmasının mümkün olamayacağını ifade etti.

Akeroğlu’nun üzerinde fotoğraf çektirdiği heykel, “Pan and Daphnis” olarak bilinen bir eserin replikası. Eserin orjinali Napoli’deki Arkeoloji Müzesi’nde bulunurken, Louvre Müzesi’nde böyle bir replika bulunmuyor.