19 Mart'ta Ankara-Eskişehir yolunda bombalı saldırı olacağına dair yayılan uyarı mesajı eski

19 Mart'ta Ankara-Eskişehir yolunda bombalı saldırı olacağına dair yayılan uyarı mesajı eski

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ
Bu içerik 6 yıldan daha eski tarihlidir.

Son günlerde WhatsApp gruplarında yaygınlaşan bir uyarı mesajında, 19 Mart saat 16:30 civarında Eskişehir yolu, Kentpark - Cepa taraflarında bombalı saldırı beklendiği, Ankaralıların bu bölgeden uzak durması gerektiği belirtildi.

Mesajın devamında ise yine yer ve saat ayrıntılarıyla birlikte Eskişehir’de de bombalı saldırı olacağına dair uyarılara yer verildi:

KESİN BİLGİ

19 Mart Cumartesi saat 16.30 civarında "Eskişehir yolu, Kentpark-Cepa" taraflarında bombalı saldırı bekleniyor. Herkesin uzak durmasını tavsiye ediyorum.

Paylaşın, paylaştırın.

Bütün ANKARA'LİLARİN dikkatine!....

Bugün 18:00 ile 21:00 saatleri arasında Tunalı cd.-Bahçelievler ve Ankamall ' da bomba girisiminde bulunulacagi istihbaratı alınmış ve bu alanlar polisler tarafindan belirtilen saatlerde kapalı olacaktır lütfen hızlıca yayalim ve bilgilendirelim!...

Terör örgütü adına çalışan hackerlerin yayınladığı cizrede 60 teröristin imha videosu diye bir link var. Kesinlikle açmayın. Müthiş bir virüs. Açarsanız sizin adınıza paylaşım yapıyor.

Ayrıca: Yarın sanal alemde polislerin bilgileri ele geçirildi diye link atilacakmis.

Kesinlikle tiklanmasin bu konuda duyarlı olup paylaşalım.

GRUPLARA ATIN!!! Arkadaslar olabildigince yayalım

BU BİR TOPLU MESAJDIR 20 MARTTA PATLATILACAK OLAN BOMBALI ARAÇLAR KESİN OLARAK ESKİŞEHİRDE PATLATILACAĞI SÖYLENİLDİ HERKESE YAYILSIN AİLENİZE VE YAKINLARINIZA DUYURUNUZ BU HAFTA CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİ KESİNLİKLE EVDEN ÇIKMAYIN ÖZELLİKLE AVM, VALİLİK VB. ALANLARDAN UZAK DURUN

Ancak mesaj yeni ve güncel bir bilgiye dayanmıyor. Aynı mesaj geçtiğimiz yıl da WhatsApp grupları ve sosyal medya aracılığıyla yayılmıştı. Ayrıca mesajın başında bulunan “19 Mart Cumartesi” ifadesi de mesajın yeni olmadığını gösteriyor. 19 Mart, bu yıl Pazar gününe denk geliyor.

askerler ve asker sevenler sayfasi paylasimi

19 Mart İstiklal saldırısı

Geçtiğimiz sene yaygınlaşan uyarı mesajının ardından, mesajda belirtilen yer ve saatlerde herhangi bir patlama olmamasına rağmen 19 Mart’ta saat 10:55’te İstanbul İstiklal Caddesi’nde bir intihar saldırısı meydana gelmiş beş kişi hayatını kaybetmiş, 37 kişi de yaralanmıştı.