15 Temmuz Şehitleri Kenan gerçek değil

15 Temmuz Şehitleri Kenan gerçek değil

Yanlış Yanlış
YANILTICI
YÖNÜ
Bu içerik 6 yıldan daha eski tarihlidir.

Sosyal medyada Kenan Durakoğlu isimli bir kişinin adını “15 Temmuz Şehitleri Kenan” şeklinde değiştirmek için Adana Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurduğuna dair bir belge paylaşıldı.

15 temmuz sehitleri kenan

Birçok kişi tarafından paylaşılan belgede “Adım Nüfus kayıtlarında Kenan olarak kayıtlı olsa da, gerek yaşadığım çevrem ve gerek tüm aile ve arkadaş ortamlarında adım 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ KENAN olarak bilinmekte ve bu şekilde hitap edilmektedir” ifadeleri yer aldı.

Başvuru yok

Adana Asliye Hukuk Mahkemeleri ve Tevzi Bürosu ile yaptığımız görüşmede, kendilerine bu yönde gelen bir talep olmadığını belirtirlerken, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ndeki bir uzman ise böyle bir isim değişikliğinin yapılamayacağını, böyle bir isim alınamayacağını belirtti.

DHA’nın Adana muhabiri Salih Üçtepe’nin haberinde de bu belgenin doğru olmadığı belirtilerek, “Adana'da bulunan Asliye Hukuk Mahkemelerine böyle bir başvurunun yapılmadığı anlaşıldı. Ayrıca, Nüfus Müdürlüğü uzmanları da bir vatandaşın böyle bir isim alabilmesinin mümkün olmadığını belirtti” denildi.

Tevzi Bürosu;dava ve işlerin mahkemelere gönderilmesi işleminin yapıldığı yerdir. Hangi dosyanın hangi mahkemelere gönderileceği, dosya numaraları buradan öğrenilebilir.